dnes je 17.6.2024

Input:

Odškodnění pracovního úrazu

15.4.2024, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Chtěla bych se zeptat, jestli se pracovní úraz odškodňuje i za dny po skončení pracovního poměru, pokud trvala pracovní neschopnost. Konkrétně: paní se zranila 1. 10. 2023. Měla u nás uzavřen pracovní poměr na dobu určitou do 31. 12. 2023. Pracovní neschopnost následkem pracovního úrazu trvala až do 16. 1. 2024. Máme ji odškodňovat i za těch 16 dnů po ukončení pracovního poměru?

Odpověď:

Zde je potřeba aplikovat ustanovení § 271p odst. 1 zákoníu práce

Nahrávám...
Nahrávám...